Skimlinks, Viglink i polski Convertiser

Czy zastanawialiście się jak by wyglądał Internet bez banerów reklamowych, wyskakujących okienek i tego całego syfu który zasłania Ci treści na stronie? Byłoby by pięknie, ale czy to możliwe?

Reklama – zło konieczne?

Utrzymanie nawet mniejszego portalu wiąże się z kosztami. Utrzymanie serwera, pensja dla pracowników – wszystko kosztuje, a reklama pozwala na pokrycie comiesięcznych wydatków. Bez funduszy nie stworzymy wartościowego contentu, więc reklama na pół strony (im większa tym więcej funduszy) musi być! Czy, aby na pewno?

 

Skimlinks, Viglink, Convertiser

Te 3 sieci afiliacyjne stworzyły skrypty, które pozwalają na zarabianie na treściach, a przy tym nie irytują użytkownika. Skimlinks i Viglink sprawdzą się na serwisach anglojęzycznych. Convertiser to firma polska, więc jeżeli tworzysz treści w języku polskim, polecam tą sieć.

Ja kto działa?

Dzięki współpracy z reklamodawcami, sieci mają dostęp do informacji o bazie produktowej sklepów. Gdy skrypt znajdzie w tekście nazwę produktu (np.: apple iphone 5s ), w miejsce tekstu wstawią link afiliacyjny do tego konkretnego produktu. Jeżeli takiej nazwy nie znajdzie, tekst pozostanie bez mian.

Jak to wygląda w praktyce?

Forma podania informacji ma kluczową rolę w kwestii budowania zaufania i lojalności użytkownika. Jeżeli przed przeczytaniem artykułu jesteśmy zmuszeni do zamknięcia kilku wyskakujących okienek, podczas jego czytania dostajemy oczopląsu, a przed zamknięciem okienka musimy jeszcze potwierdzić czy aby na pewno chcemy opuścić stronę – to jesteśmy na najlepszej drodze, aby skutecznie zniechęcić użytkownika do ponownego odwiedzenia serwisu.

Aby zobaczyć różnice w podejściu do zarabiania na treściach odwiedźcie poniższe portale:

Oczywiście tam też znajdziecie, pojedyncze formy reklamy banerowej, ale są one na tyle subtelnie zamieszczone, że nie odstraszają użytkownika. Większość przychodów pochodzi z linków afiliacyjnych, które odpowiednio zamieszczone – generują znacznie wyższą konwersje i zyski z reklamy.

Twórzmy treści, a nie reklamy!

Świat idzie do przodu, a użytkownicy coraz lepiej bronią się przed reklamą banerową. Jak podaje Gemius (źródło), już 30% użytkowników korzysta z oprogramowania typu Adblock, co więcej ta tendencja jest ciągle wzrostowa. Jeżeli już dziś nie pomyślisz o tworzeniu wartościowych treści, których monetyzacja będzie pomocna dla użytkownika – będziesz tracić użytkowników na rzecz bardziej przyjaznej konkurencji.

 

LInki:

SkimLinks.com (EN)

VigLink.com (EN)

Convertiser.com (PL)

 

0

Dodaj komentarz