Najlepszy program partnerski – który wybrać?

Najlepszy program partnerski – co to takiego?

W trakcie poruszania się po stronach internetowych poświęconych programom partnerskim, wcześniej lub później natkniemy się na sformułowanie “najlepszy program partnerski” Nic w tym dziwnego, bo najczęściej zadawane pytanie w temacie programów afiliacyjnych to: “Który program partnerski jest najlepszy?”

Z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli dobrze poszukasz, to znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Co więcej… nawet gdy się do tego zadania nie przyłożysz to też znajdziesz :), a będzie to wyglądać mniej więcej tak jak w klasyku polskiej kinematografii:Skoro każdy będzie promował swój program jako najlepszy, to który wybrać?

I moim zdaniem tak powinno brzmieć poprawne zapytanie: “który program afiliacyjny wybrać”, lub “który program partnerski jest dla mnie najlepszy”

 

Który program partnerskie jest dla mnie najlepszy?

Ilu Polaków tyle opinii, ile adresów tyle stron internetowych… 🙂 Twoja strona www różni się od pozostałej większości. Ma konkretną tematykę, wygląd i przede wszystkim konkretną grupę użytkowników (odbiorców). Musisz mieć świadomość, że osoba aktualnie przebywająca na naszej witrynie to inny człowiek. Ma on odpowiedni wiek, płeć, miejsce zamieszkania, środki finansowe, potrzeby i kilka innych czynników, które wpływają na jego decyzje zakupowe.

Aby wzbudzić zainteresowanie produktem który będziesz oferować za pośrednictwem programu partnerskiego, skup swoją uwagę na odbiorcy! Spróbuj odgadnąć czego ta osoba poszukuje i jakie są jej potrzeby.

 

Jak dobrać produkt do grupy odbiorców?

Przykład  teoretyczny 1:

Jeżeli prowadzisz bloga na którym publikujesz recenzje książek, to oczywistym jest, że większość Twoich użytkowników będzie czytać książki. A skoro tak… to najlepiej dopasowanym programem partnerskim do Twojej witryny jest Księgarnia


Przykład teoretyczny 2:

Jesteś właścicielem serwisu z ogłoszeniami samochodowymi. W takim przypadku możesz założyć, że większość użytkowników będzie należało do grupy odbiorców: mężczyźni, powyżej 18 roku życia. W tym momencie musisz sobie zadać pytanie: “Co oprócz samochodów kupują mężczyźni w wieku powyżej 18 roku życia”. Książki? hmmm może… jednak nie 🙂 (chociaż parę wyjątków na pewno się znajdzie, pytanie ile?). Kosmetyki do twarzy? NIE! Kosmetyki? Kosmetyki do samochodu… Tak! Kosmetyki do samochodu- to jest poprawna odpowiedź.

W tym przypadku równie trafne będzie polecanie Jazd próbnych, albo możliwość przejechania się super-samochodem.


Przykład prawdziwy 1:

Przykład trony na której widnieje reklamaNa powyższym screenie widzimy, że na forum o kredytach widnieje reklama programu tmefekt, oferująca kredyty.

Wniosek: Bardzo bobrze dopasowana reklama do tematyki strony


Przykład prawdziwy 2:

Program afiliacyjny na stronie www

Na kolejnym przykładzie widzimy stronę www których główna grupą odbiorców są mężczyźni. Jako reklama kontekstowa wyświetla się reklama sportowej limuzyny.


 

Na końcu internetu znajdziemy też ciekawe przypadki źle dopasowanej, nachalnej reklamy, której twórca słabo przyłożył się do określenia grupy docelowej i liczy, że “coś może wpadnie”, ale nie tędy droga 🙂

Przykład jak nie robić:

Chwilowo nie trafiłem na taką stronę, ale jak tylko znajdę ciekawy przykład to go tutaj zamieszczę (możesz mi w tym pomóc podając adres do strony w komentarzu)


 

 

Mam nadzieje, że na podstawie powyższych przykładów przybliżyłem Ci konkretną zasadę rozumowania- jak dobrać polecany produkt do grupy odbiorców Twojej strony. A tym samym przybliżyć odpowiedź na pytanie: “który program afiliacyjny jest dla Ciebie najlepszy?”

 

Jeżeli dalej poszukujesz odpowiedniego programu partnerskiego dla Twojej witryny, wypełnij poniższy formularz a w odpowiedzi zasugeruje Ci do którego programu powinieneś przystąpić 😉

 

[contact-form-7 id=”562″ title=”Najlepszy program partnerski”]

0
  Powiązane tematycznie

Dodaj komentarz