Program partnerski LepszaOferta

Program Lepsza oferta – opinie. Część 1

Kilka dni temu podczas przeglądania forum na temat programów partnerskich, trafiłem na temat dotyczący nowego programu. Wpis niewiele mówił, ponieważ osoba która rozpoczęła dyskusje zadała jedynie pytanie: “Czy ktoś z Was go zna?”

Chociaż w tematyce afiliacji “siedzę” już ładnych parę lat, faktycznie nie znałem tego programu, dlatego postanowiłem zrobić małe śledztwo 🙂

Temat dyskusji zawierał nazwę nowego programu, dlatego szybko znalazłem się na jego stronie

O co tutaj chodzi?

Na stronie głównej programu pierwsze co rzuca się w oczy to informacja: “obniżamy rachunki”,

– super… pomyślałem. Tylko ciekawe jak 🙂 Czytam dalej!

W wielkim skrócie:

1) pobieramy aplikacje na smartphona

2) robimy zdjęcia rachunkom które płacimy

3) LepszaOferta proponuje nam lepszą ofertę (jak sama nazwa wskazuje)

Jak to działa?

Z tego co wywnioskowałem lepsza oferta współpracuje z większymi dostawcami energii, telefonii komórkowej, dostawcami telewizji oraz instytucjami finansowymi (banki, firmy ubezpieczeniowe). Następnie po przesłaniu do nich rachunku, pobiera z niego dane (rodzaj, cena usługi) i wystawia je na aukcje 🙂

Firmy biją się o klienta, więc każda kolejna oferta musi być niższa. Firma która zaproponuje najniższą cenę za tę samą usługę wygrywa i ma prawo się z nami kontaktować.

Jakie rachunki możemy optymalizować?

Na dzień 22 października możemy wysyłać rachunki za:

– energie (prąd i gaz)

– abonament telefoniczny

– abonament telewizyjny

– abonament za internet

– polisy ubezpieczeniowe

– kredyty i pożyczki (konsolidacja)

– lokaty i konta oszczędnościowe

 

Program Lepsza oferta. Część 2

 

Czas na testy

Pierwsza część tego artykułu zawiera ogólne informacje po pierwszej styczności z programem lepsza oferta. W tej części opiszę moją subiektywną opinię na temat możliwości użytkowania programu i aplikacji.

Pierwszy kontakt

Po rejestracji na stronie programu partnerskiego, otrzymujemy indywidualny login i hasło do panelu. Na pierwszy rzut oka: przyjazne i czytelne “centrum dowodzenia”. W tym momencie proponuje zacząć od zapoznania się z zakładką “zaczerpnij zaczerpnij-wiedzywiedzy“- pozwoli to Nam na dokładniejsze zapoznanie się z zasadami programu partnerskiego. W drugim kroku kieruje się do zakładki “produkty” gdzie znajdziemy katalog usług, za których polecenie otrzymamy prowizję.

Ilość usług dostępnych na dzień 17 listopada to 33. Nie za dużo w porównaniu do innych programów partnerskich z branży finansowej. Wysokość prowizji zazwyczaj lekko poniżej średniej rynkowej, ale zdarzają się perełki (znalazłem jeden produkt w którym prowizja jest wyższa niż w innych programach).

Jest jednak coś co wyróżnia program lepsza oferta na tle konkurencji: tabela prowizji połączona z czytelnym opisem produktów:

tabela prowizji lepsza oferta

(kliknij, aby powiększyć)

Moim zdaniem… Świetna robota!! Przejrzyście, krótko i na temat: czyli to czego szukają osoby piszące artykuły odnośnie produktów finansowych.

 

 

 

 

Aplikacja Lepsza oferta

Na początek warto wspomnieć, że w momencie pisania tych słów aplikacja jest dostępna wyłącznie na urządzenia z systemem operacyjnym androida. Aby ją pobrać wchodzimy do sklepu z aplikacjami i wyszukujemy hasło: “lepsza oferta“. Dodam tylko, że aplikacja jest oczywiście darmowa.

Po pobraniu aplikacji logujemy się za pomocą loginu i hasła podanego przy rejestracji na stronie programu. Następnie naszym oczom ukazuje się panel aplikacji. Do wyboru mamy tutaj 6 opcji:

– Tańszy prąd (1)

– Lepsza polisa (2)

– Przenieś numer (3)

– Lepsze konto (4)

– Zmniejsz raty (5)

– Lepszy kredyt (6)

W przypadku numer 1 (tańszy prąd), mamy możliwość zrobienia zdjęcia rachunku, lub zeskanowania kodu kreskowego z blankietu do wpłaty. W przypadku 2 (lepsza polisa) wypełniamy dane klienta i opcjonalnie zdjęcie polisy. Natomiast w opcjach od 3-6 polecenie klienta ogranicza się do wypełnienia formularza kontaktowego zawierającego imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, ewentualnie danych dodatkowych jak kwota kredytu.

Każda z powyższych opcji zawiera też zestawienie aktualnych promocji, którą możemy przesłać do… No właśnie… nie wiem do kogo, bo po wybraniu opcji “oferta na e-mail” pojawił mi się komunikat “Wysłałeś maila do klienta!”. Ok…. ale do kogo skoro nie wpisałem żadnego adresu e-mail, a na mojej skrzynce też pusto (sprawdziłem spam).

 

Program lepsza oferta – moja opinia

Podsumowując… Uważam, że sama koncepcja programu partnerskiego jest jak najbardziej godna polecenia. W praktyce wychodzi jednak, że trzeba popracować nad wzbogaceniem oferty produktowej i dopracowaniem szczegółów. Trzymam kciuki za ekipę lepszej oferty, bo moim zdaniem mają dobry pomysł na biznes! Jak zainwestują czas i pracę w poprawę drobnych mankamentów, może to być hit 🙂

 

 

2

Komentarze

 1. Jasiek94  29 października, 2014

  Czekam z niecierpliwością na nowe wieści na temat tego programu. Gdzieś obił mi się on o uszy,ale nie było jakoś czasu właśnie prześledzić tego tematu. Mam nadzieje że za niedługo już będzie można się od cb więcej dowiedziec na temat tego programu.
  Pozdrawiam

  odpowiedzieć
  • Artur Kusmierek  17 listopada, 2014

   Co prawda sprawy wyższego rzędu odroczyły w czasie moją recenzje, ale jest już aktualizacja.
   Pozdrawiam!

   odpowiedzieć

Dodaj komentarz