Jak umieścić porównywarkę kredytów na stronie/blogu ?

Jeżeli jesteś posiadaczem własnej strony internetowej, bloga czy forum dyskusyjnego, możliwe że zadajesz sobie pytanie: “jak jeszcze mogę uatrakcyjnić moją stronę?”.

W tym artykule pokaże Ci  jak to robić i przy okazji otrzymać prowizję za polecenie usługi.

Dodatki i narzędzia na strony www

W sieci znajdziemy różnego dodatki, takie jak: kalendarze, kursy walut, kalkulatory, czy liczniki odwiedzin itd. To jednak nie wszystko!

Mało kto wie, że dzięki programom partnerskim z branży finansowej mamy możliwość umieszczenia na swojej stronie porównywarek produktów i usług finansowych i nie jest to wcale trudne.

 

Wielofunkcyjność i elastyczność w jednym

Tego typu narzędzia mogą spełniać na naszej stronie wiele funkcji:

⇒ Wzbogacają wygląd strony

Często spotykam się z blogami, które posiadają wysoką wartość merytoryczną, ale są zaniedbane pod kątem wizualnym. Niestety, ale statystyczna większość użytkowników odwiedzających nasz serwis oceni go “po okładce”. Zadbajmy, więc o to, aby na stronie “coś się działo”, na przykład poprzez wstawienie kolorowego widgeta.

Porównywarki są dostępne w wielu kolorach i rozmiarach

Są przydatne dla użytkowników

Ilość ofert jaką jesteśmy zarzucani przez konkurencyjny rynek jest tak duża, że nikt z Nas nie ma czasu na ich dokładne prześwietlenie. Powoduje to, że czasem podejmujemy niekorzystne dla Nas decyzję.

Ten sam produkt lub usługę możemy otrzymać w innym sklepie czy banku, ale za niższą cenę. Aby nie przepłacać, stworzono narzędzia które w kilka minut porównają dla Nas wszystkie oferty na rynku. Użytkownicy chętnie korzystają z takich możliwości.

Zarabiają!

Programy partnerskie oferujące pośrednictwo w sprzedaży usług finansowych, potrafią bardzo skutecznie zmotywować webmasterów do umieszczenia ich narzędzi na stronach internetowych.

Za każdym razem gdy użytkownik strony skorzysta z porównywarki i wypełni prawidłowo dane kontaktowe do banku, możemy liczyć na wynagrodzenie. Jeżeli chodzi o programy partnerskie, to banki płacą dosyć duże prowizje za “przekazanie im” klienta. Ile? Wszystko zależy od typu produktu i naszej skuteczności.

Przykładowe prowizje za polecanie produktów/usług finansowych:

  Money2Money
Karta Kredytowa Citibank CPS 200zł
Konto osobiste ING bank CPS 70zł
Kredyt konsolidacyjny CPS 1% od wartości kredytu
Ubezpieczenia komunikacyjne AXA CPC 0,32zł
Lokata Meritum bank CPL 60zł

Tyle tytułem wstępu… Jeżeli zainteresowała Cię możliwość zamieszczenia na swojej stronie porównywarki, ale nie wiesz jak to wygląda w praktyce – możesz posłużyć się poniższą instrukcją:

Jak umieścić porównywarkę na stronie – instrukcja krok po kroku

Aby pobrać kod, który spowoduje iż porównywarka pojawi się na naszej stronie, musimy być zarejestrowanym członkiem programu partnerskiego który taką opcję udostępnia.

W Polsce mamy tylko kilka programów afiliacyjnych oferujących zamieszczenie porównywarki na naszej stronie:

Money2Money (przykłady porównywarek)

ComperiaLead (przykłady porównywarek)

Tmefekt (przykłady porównywarek)

 

Nie ma sensu tworzyć osobnych instrukcji dla każdego z powyższych programów, bo wszystko przebiega bardzo podobnie, dlatego posłużę się moim zdaniem najlepszym programem partnerskim z branży finansowej: Money2money

Krok 1) Rejestracja w programie partnerskim

Przechodzimy na stronę główną programu money2money i odszukujemy formularz rejestracyjny.

Po wysłaniu aplikacji otrzymamy na e-mail potwierdzenie o wysłaniu zgłoszenia do programu partnerskiego.

W tym momencie musimy poczekać kilka dni (czasem krócej), aż jeden z pracowników sprawdzi poprawność wypełnionych przez nas danych, jeżeli wszystko będzie tak jak należy otrzymamy wiadomość na e-mailu:

rejestracja w programie partnerskim1

W tym momencie otrzymujemy dostęp do panelu i możemy się zalogować na stronie programu partnerskiego.

 

Krok 2) Konfiguracja domeny

Programy partnerskie z branży finansów, bardzo dbają o jakość przekazywanych im informacji od swoich partnerów.  Większość z nich będzie wymagała od Nas potwierdzenia własności domeny na której umieścimy porównywarkę.

W tym przypadku money2money prosi swoich partnerów o przekierowanie  subdomeny za pomocą CNAME. Dokładna instrukcja którą otrzymamy po rejestracji wygląda tak:

rejestracja w programie partnerskim krok 2Bez wykonania powyższego przekierowania nie będziemy w stanie umieścić porównywarek na naszej stronie.

 

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że powyższe przekierowanie było dla mnie kłopotliwe, dlatego zamieszczam bardziej szczegółową instrukcję:

2.1) Jak przekierować subdomenę za pomocą rekordu CNAME

Ważne! Przekierowania subdomeny za pomocą CNAME dokonujesz ZAWSZE u dostawcy serwera, na którym stoi Twoja strona internetowa!

W moim przypadku dostawcą serwera jest linuxpl.com, dlatego przechodzę na ich stronę i loguję się do panelu sterowania, czyli niezależnie od tego gdzie masz serwer zrób to samo.

W tym momencie sprawa trochę się komplikuje, ponieważ u każdego dostawcy serwera panel i poszczególne opcję będą prawdopodobnie znajdować się w innych miejscach. Mimo to postaram się dać Wam wskazówki, aby każdy większym lub mniejszym nadkładem energii odszukał opcję przekierowania.

To czego szukamy w pierwszej kolejności w naszym panelu to: DNS, zaawansowane DNS, zarządzanie DNS, konfiguracja DNS, itp.

Na linuxpl jest to “Zarządzanie DNS” (patrz zdjęcie niżej)

zarządzanie dns

Następnie szukamy opcji “dodaj rekordy” (patrz zdjęcie niżej) i dopisujemy do rekordu CNAME “m2m” i “m2m.money.pl.” (koniecznie z kropką na koncu)

dodanie rekordu cname

Pamiętajmy, że zmiany w DNS, często aktualizują się kilka-kilkanaście godzin, maksymalnie do 48h.

 

2.2) Wysyłamy wiadomość do money2money

Ostatnią czynnością związaną z prawidłową konfiguracją domeny z programie partnerskim m2m jest poinformowanie pracowników programu afiliacyjnego o dokonaniu konfiguracji. Tutaj warto poczekać do następnego dnia, aż po wpisaniu adresu m2m.twojadomena.pl ukaże się strona money2money, co będzie potwierdzeniem iż prawidłowo skonfigurowaliśmy CNAME (jak wcześniej wspomniałem zmiany w DNS wymagają czasu).

Jeżeli po wpisaniu m2m.twojadomena.pl widzisz, że nie ma takiej strony, to znaczy że trzeba czekać.

 

Wiadomość z informacją o konfiguracji subdomeny wysyłamy pod adres: m2m@firma.money.pl

Po zatwierdzeniu domeny otrzymamy potwierdzenie i będziemy mogli zamieszczać narzędzia na naszej stronie.

 

3) Zamieszczenie porównywarki na stronie

Po tak długiej instrukcji pewnie masz już dosyć, ale pocieszę Cię, bo to już ostatnia prosta i najłatwiejsza czynność do wykonania.

Logujemy się do panelu money2money

Następnie z menu po lewo wybieramy kolejno: narzędzia -> typy produktów -> z listy po środku wybieramy domenę którą wcześniej skonfigurowaliśmy i klikamy “OK

5 krok rejestracji

Po przejściu do następnego okna wybieramy z listy produkt finansowy, następnie “Porównania“. Po kliknięciu naszym oczom ukazują się kody do wklejenia na stronie, ja preferuje “JavaScript + UTF8:” i taki też kod kopiuje.

Przed wybraniem porównywarki polecam pobawić się różnymi opcjami widoku i podglądu, aby dopasować narzędzie do naszych preferencji, pod kątem szerokości czy kolorystyki.

6 krok

A efekt po wklejeniu powyższego kodu na stronę jest taki:

5

Komentarze

 1. Endriu  16 lutego, 2015

  Dzięki, w życiu bym sie nie domyślił że trzeb to dodać a oni o niczym takim nie informują

  odpowiedzieć
 2. Igor  14 października, 2015

  Są jakieś programy partnerskie, które udostępniają wyszukiwarkę nie kredytów, ale chwilówek?

  odpowiedzieć
  • Artur Kusmierek  14 października, 2015

   Ciężko to nazwać wyszukiwarką, ale ranking pożyczek pozabankowych (taki jak tutaj: soskredytowe.pl ) jest dostępny w sieci afiliacyjnej Convertiser.com

   odpowiedzieć
 3. Adrian  13 kwietnia, 2016

  Cześć, mam problem w tym temacie, chodzi o serwis home.pl , tam jest troche inaczej niż na linuxie i nie bardzo moge to ogarąć… pomocy 😉

  odpowiedzieć

Dodaj komentarz