Finansowe programy partnerskie – z czym to się je?

Finansowe programy afiliacyjne to jeden z najskuteczniejszych sposobów zarabiania w sieci. Promując kredyt banku można zarobić raptem 0,3%-1,6% całej udzielonej kwoty kredytu, ale weź pod uwagę, że banki udzielają pożyczek również na kwoty kilkuset tysięcy złotych i więcej… Jest o co walczyć!

Nie ma znaczenia, czy wziąłeś ostatnio udział w jakimś badaniu wysokości zarobków. Niezależnie od tego, jak długo będziesz porównywał, największe pieniądze od zawsze robi się w polityce (ale brudne) w banku (choć mieszać się w to bezpośrednio nie każdy może) i reklamie (bo tam muszą dotrzeć i te z polityki, i te z banków). Może by tak zacząć pracować dla instytucji finansowych? Nie od razu musisz składać CV – wystarczy formularz przystąpienia do programu partnerskiego!

Komu się to opłaca?

Prowizja i szanse jej zdobycia muszą być wystarczająco duże, aby partnerzy chcieli aktywnie uczestniczyć w promowaniu usług i produktów. Na końcu tego łańcucha zawsze bowiem znajduje się klient, od którego tak naprawdę oczekuje się najwięcej – to on generuje w tym układzie wszystkie zyski i wkłada w to określony wysiłek.

Rzecz jasna cały program partnerski opracowany jest zawsze tak, aby opłacał się przede wszystkim bankowi. To chyba logiczne, podobnie jak fakt, że nie ma mowy o opłacalności dla banku, jeśli polecanie produktów nie opłaci się partnerom. My też swoje zarobimy.

Mały zysk, ale wygoda

Chociaż jako partner, tak na prawdę zgarniasz najmniejszy kawałek tortu, to musisz zdać sobie sprawę, że po wypełnieniu formularza kontaktowego przez klienta leżysz już brzuchem do góry :). Przecież ktoś musi zadzwonić do klienta, ktoś spotkać się z nim i odpowiedzieć na kluczowe pytania, w końcu ktoś musi zadbać o poprawne wypełnienie umowy i wszystkie formalności. A tym wszystkim zajmie się bank. Twoim jedynym zadaniem w programach partnerskich jest skłonić klienta do wypełnienia formularza kontaktowego, a resztę “brudnej roboty” wykonuje za Ciebie bank, bo w końcu ma w tym swój interes.

Wysokość wynagrodzenia

Prowizję dla partnerów programów partnerskich banków i sieci skupiających wszystkie produkty finansowe są różne. Wszystko zależy od produktu jaki polecimy. Dla przykładu prowizja za polecenie kredytu hipotecznego w programie partnerskim pko bp wynosi 0,4% od wartości kredytu (kredyt hipoteczny na 300 000zł jest wart: 300 000 x 0,4% = 1200zł). Prowizja w programie partnerskim money2money za sprzedaż kredytu gotówkowego Alior banku wynosi 1,2 %. Natomiast polecenie konta osobistego w programie mBanku jest warte 75zł

Jak zacząć zarabiać?

Możesz zacząć zarabiać już dziś (no dobrze, za kilka dni, jak dopełnisz wszystkich formalności i przygotujesz swoją stronę do pracy w ramach sieci partnerskiej). Jeśli chcesz znać moje zdanie, to jest to właśnie najlepszy moment, żeby poważnie pomyśleć o zarabianiu w sieci. Nie jest tajemnicą, że technologia w Internecie rozwija się w bardzo szybkim tempie. Im wcześniej zdobędziesz wiedzę jak tworzyć strony internetowe i pozycjonować je w wyszukiwarkach tym lepiej dla Ciebie.

Rejestracja w programach afiliacyjnych jest banalnie prosta. W zasadzie instrukcja mogłaby mieć tylko trzy punkty: wybierz, wypełnij formularz, odbierz e-mail. Wybór programu na podstawie modelu rozliczeń czy wysokości stawki nie jest szczególnie prosty, ale na szczęście nikt też nie ogranicza ilości programów, w jakich możesz wziąć udział, więc jeśli znajdziesz trzy świetne, to możesz z powodzeniem działać we wszystkich. Zgłoszenie odbywa się w zasadzie przez Internet, ewentualnie umowę trzeba będzie wydrukować, ale to jednorazowy zabieg i – nie oszukujmy się – nieszczególnie wymaga wysiłku. Działanie możesz już zaplanować sam – wszystko, co będzie potrzebne, dostaniesz od pracowników programu partnerskiego.

Poniżej zamieszczam listę programów afiliacyjnych z branży finansowej które działają na rynku długie lata i w których nigdy nie miałem problemów z wypłatą zarobionych prowizji.

1) Money2money

2) ComperiaLead

3) Bankier

4) Tmefekt

5) mBank

6) PKO BP

7) Alior Bank

Działaj!

Zarabianie w programach afiliacyjnych może być sporym wyzwaniem, ale w końcu to może opisywać każdą pracę. Ważne, że w tym przypadku za realizację celu możesz spodziewać się sensownego wynagrodzenia i nie będziesz miał nad sobą szefa który co miesiąc wyśrubuje Twoje “normy”. Tutaj sam decydujesz ile pracujesz i kiedy (oczywiście od tego będzie zależała też wysokość zarobionej prowizji).

Im więcej nauczysz się o programach partnerskich, tym lepiej. Ten artykuł jest jedynie bodźcem, który mam nadzieję pchnie Cię do poszukiwaniu dalszych informacji, ale pamiętaj, że czas i pieniądz są wymienne, więc nie trać zbyt wiele czasu na myślenie – zacznij działać!

 

0
  Powiązane tematycznie

Dodaj komentarz