3 pomysły – jak uzyskać prowizję z programów partnerskich

Programy partnerskie to ciągle nowa, ale szybko rozwijająca się dziedzina marketingu internetowego. Kilka lat temu pojęcie programu afiliacyjnego było wielu ludziom zupełnie obce. A nawet dziś spotykam się z osobami, które twierdzą iż zarabianie przez internet jest niemożliwe (punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 🙂 )

Aby pobudzić waszą kreatywność i otworzyć oczy na pewne oczywiste sprawy (czasem najciemniej pod latarnią) postanowiłem wystartować z cyklem: “3 pomysły jak otrzymać prowizję w programie partnerskim

W kolejnych wpisach będę przytaczał 3 konkrety jakie usługi/produkty warto promować.

3 pomysły jak uzyskać prowizję z programów partnerskich:


 

Pomysł 1: Załóż konto bankowe

Ja osobiście mam kilka rachunków bankowych: konto osobiste, konto firmowe, konto walutowe, oraz konto oszczędnościowe. Wszystkie te konta kiedyś musiałem założyć bo były mi potrzebne. Skoro tak to byłbym co najmniej mało sprytny gdybym nie wykorzystał tej sytuacji do zarobienia dodatkowych pieniędzy z tytułu prowizji.

Jak to działa?

1.1) Rejestrujesz się w programie partnerskim oferującym prowizje za sprzedaż kont bankowych

1.2) Korzystasz z porównywarki kont dostępnych w ramach programu partnerskiego (np.: takich jak ta: porównanie kont bankowych).

1.3) Wypełniasz formularz rejestracyjny, gdzie jako potencjalny klient wyrażasz zainteresowanie ofertą konta osobistego.

1.4) Odbierasz telefon od konsultanta który oferuje Ci konto bankowe

1.5) Zakładasz konto

1.6) Po potwierdzeniu przez program partnerski założenia konta otrzymujesz prowizję.

Ile można na tym zarobić?

W zależności od programu partnerskiego i banku w którym założymy konto, możemy liczyć na poniższe kwoty (netto)

Program partnerski Konto bankowe Wysokość prowizji
Money2money Rachunek osobisty eKONTO (mbank) 80zł
ComperiaLead Rachunek osobisty eKONTO (mbank) 70zł
Tmefekt Konto rozsądne (Alior bank) 55zł
ComperiaLead Konto oszczędnościowe (ING bank Śląski) 75zł
Money2money Konto osobiste (getin Bank) 50zł

Powyższa tabela prezentuje tylko przykładowe pozycje dostępne w programach afiliacyjnych. Niektóre PP takie jak: Money2money, ComperiaLead czy Bankier mają w swojej ofercie praktycznie wszystkie usługi finansowe

Takie konto bankowe możemy zaoferować osobom, które właśnie zakładają własną działalność (oni muszą mieć konto bankowe). Ewentualnie wstawić porównywarkę kont na swoją stronę

Które programy partnerskie oferują konta bankowe?

Konta osobiste, oszczędnościowe, konta dla firm możemy polecać za pośrednictwem programów afiliacyjnych:

Money2money

ComperiaLead

Tmefekt

eBroker

Bankier

mBank

PKO BP

 


 

Pomysł 2: RTV i AGD kupuj w internecie

Nie od dziś wiadomo, że większość urządzeń AGD i RTV jest oferowana w sprzedaży internetowej. Co więcej… korzystając z porównania produktów w wielu placówkach możemy liczyć na korzystniejszą ofertę.

To jednak nie wszystko! Jeżeli wcześniej zarejestrujemy się w jednym z programów partnerskich to możemy liczyć na dodatkowy zysk z postaci kilku procent od wartości zakupów.

Taką możliwość oferują poniższe programy partnerskie

Program partnerski Sklep Wysokość prowizji
Salesmedia MediaMarkt 2,5% od wartości sprzedaży
Salesmedia Neonet 2,0% od wartości sprzedaży
Salesmedia Neo24 1,6% od wartości sprzedaży
Salesmedia Saturn 2,5% od wartości sprzedaży

Przy programach afiliacyjnych za pośrednictwem których sprzedajemy sprzęt AGD i RTV możemy spodziewać się prowizji od wartości zakupu. Co z w skrócie oznacza, że im większą sumę zapłaci klient, tym większa prowizję otrzymamy.

Przykład: klient kupuje za naszym pośrednictwem telewizor 47 calowy o wartości 2000zł. Jeżeli zrobi to w sklepie którego prowizja ze sprzedaży wynosi 2,5%, my otrzymujemy: (2000 x 2,5%) 50zł

 

Pomysł 3: Przedłużasz abonament telefoniczny? Odbierz prowizję!

W dzisiejszych czasach ze świecą szukać osób bez własnego telefonu komórkowego. Osobiście znam kilka osób które opłacają więcej niż jeden abonament telefoniczny, lub na mobilny internet. W związku z tym dla partnerów programów afiliacyjnych pojawia się ogromny rynek z którego możemy urwać kawałek tortu.

W zasadzie, to w połączeniu sił kilku programów partnerskich możemy otrzymać prowizję za dowolny abonament, niezależnie od sieci w jakiej podpiszemy umowę.

Programy partnerskie które oferują prowizję za pozyskanie klienta do telefonii komórkowych to:

Program partnerski Sieć komórkowa Prowizja
ComperiaLead T-mobile 40 zł CPS
ComperiaLead Orange 125zł CPS
ComperiaLead Play 4 zł CPL
eBroker Nju mobile 30zł CPS
eBroker Orange 12zł CPL
eBroker Plus GSM 4 zł CPL
eBroker T-mobile 12,5 CPS
Bankier Play 5zł CPL
Money2Money Orange 125 zł CPS
Money2Money Play 55 zł CPS
Salesmedia Nju moblie 60 zł CPS
Salesmedia T-mobile 80 zł CPS
Salesmedia Orange 180 zł CPS

 

2
  Powiązane tematycznie

Komentarze

  1. P Okaz  6 grudnia, 2014

    Zakupy RTV i AGD to większy wydatek. Czasami lepiej kupić w mniejszym, niż te największe sieciowe, sprawdzonym sklepie internetowym i zapłacić kilkaset złotych mniej niż łaszczyć się na prowizję rzędu kilkudziesięciu złotych. Warto szukać bo obecnie prawie każdy sklep podłącza się do sieci afiliacyjnych i w większości solidnych mniejszych sklepów kupimy nie dość że taniej niż w giga marketach to jeszcze z zarobkiem prowizji 🙂

    odpowiedzieć
  2. Arkadiusz  22 lipca, 2015

    Ja uważam, że tego typu programy mają sens. Wiadomo, że trzeba się na początku napracować, jak przy każdym biznesie zresztą. Nic z nieba samo nie spada. Różnica jest jednak taka, że jeśli zbudujemy prawidłowo cały “system” służący nam do zarabiania na PP, to później kaska leci już sama. Kto nie chciałby mieć pasywnego dochodu, nawet w wysokości 300-400 zł miesięcznie? No tylko trzeba to odpowiednio skonfigurować. Najlepiej przystąpić do jakiejś sieci afiliacyjnej zrzeszającej kilkadziesiąt-kilkaset firm i ich PP.

    odpowiedzieć

Dodaj komentarz